J/vacon – Warsaw J/va Meetup #3 | Java Meetup Warszawa

Lokalizacja:

Technologia:

Miejsce:

Startberry

Adres:

ul. Grochowska 306/308

Data:

26/03/2019

Opis:

Zapraszamy na wydarzenie J/vacon – Warsaw J/va Meetup #3, które odbędzie się już 26 marca 2019 roku w Startberry przy ul. Grochowskiej 306/308 w Warszawie.

Wydarzenie zrzesza pasjonatów: Java, Java EE, JavaFX, Spring, JavaServerPages, Java SE, Java ME, architektury aplikacji, aplikacji mobilnych.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

 

🎉 Zapewniamy PIZZĘ dla wszystkich uczestników wydarzenia!🎉

❎ NAGRODA ❎

Wygraj  opaskę Xiaomi Mi Band 2.

❎ AGENDA ❎

18:00 – 18:15 Rejestracja uczestników
18:15 – 18:30 Przywitanie i rozpoczęcie
18:30 – 19:10 EUREKA SERVICE REGISTRATION & DISCOVERY – Arkadiusz Sawicki
19:10 – 19:50 Budowanie kultury code review w Twoim zespole – Emil Hornung
19:50 – 20:50 Testy automatyczne: Czego książki Cię nie nauczą – Jacek Milewski
20:50 Konkurs z nagrodami
21:00 Pizza Time i networking

❎ PRELEGENCI ❎

Arkadiusz Sawicki
Od ponad roku ekspert w Departamencie Rozwoju Aplikacji Sprzedażowych i Wsparcia. Programista z dwudziestoletnim doświadczeniem, czasem architekt, czasem analityk. Wciąż się uczę i lubię pracować z mądrzejszymi od siebie. Entuzjasta otwartego oprogramowania, ojciec, mąż, człowiek.

+ Emil Hornung
Jestem programistą z ponad 9-cio letnim doświadczeniem. W ciągu tych lat zajmowałem się głównie tworzeniem, rozwijaniem i utrzymywaniem aplikacji webowych opartych o Javę, początkowo jako fullstack developer a w ostatnich latach jako backend developer. Od ponad 4 lat pełnię również rolę tech/team leadera (w różnych firmach i zespołach). Na co dzień jestem entuzjastą TDD i BDD jak również takich technik jak SOLID, KISS czy YAGNI. Przede wszystkim cenię sobie prostotę i zdrowy rozsądek.

+ Jacek Milewski
Programuję z dbałością o czystość kodu, testów automatycznych i architektury, automatyzuję, mierzę i poprawiam. Pragmatycznie i zwinnie podchodzę do architektury i oprogramowania, odpowiadając na potrzeby użytkownika oraz tworząc estetyczne produkty.

❎ OPIS PREZENTACJI❎

+ Budowanie kultury code review w Twoim zespole
Opis:
Jaki jest Twój stosunek do code review? Jaki jest stosunek do code review Twojego zespołu, Twojej firmy? Czy jest to tylko nieprzyjemny obowiązek, który robisz, bo to tzw. “dobra praktyka” i wszyscy to robią? Czy może czujesz pod skórą, że to ma sens i daje korzyści, ale nadal to nie jest to co lubisz robić i najczęściej odkładasz review tak długo jak tylko się da? A może robisz code review codziennie, widzisz, że przynosi efekty, ale napotykasz też różne problemy np. to, że trwa to bardzo długo lub to, że ludzie w zespole się kłócą i chciałbyś wiedzieć jak sobie z tym radzić i co zrobić, żeby code review było bardziej efektywne? Jeśli odpowiedziałeś “tak” na co najmniej jedno z powyższych pytań, zapraszam Cię na moją prezentację, gdzie pokażę Ci jaki jest główny cel code review (i dlaczego nie jest to wyłapywanie błędów), jak robić review efektywnie i z większą przyjemnością oraz jak radzić sobie z powszechnymi problemami związanymi z tą techniką. Bardzo chętnie poznam też Twoją opinię i doświadczenia w tym temacie.

Testy automatyczne: Czego książki Cię nie nauczą 
Opis: 
Praktyk stosowanych w testach automatycznych jest wiele. Każdy system może wymagać innego podejścia. Dlatego materiałów które o tym mówią też jest wiele, ale nadal niewystarczająco. Warto inspirować się na nowo.
Jestem przekonany że odnajdziesz w mojej prezentacji coś dla siebie. Dostaniesz przepis jak jutro wdrożyć to u siebie oraz dowiesz się jaka jest prawidłowa odpowiedź na wiecznie aktualne pytanie rekrutacyjne: Jak testujesz swój kod?
Powiem tym jak moje doświadczenie ugruntowało podejście do testów jednostkowych, integracyjnych. Zaczynając od koncepcji, przez przykłady w końcu przechodząc do kilku wygodnych praktyk usprawniających pisanie testów.

❎ SPONSORZY ❎

Sponsor Główny: PKO Bank Polski
Link: https://www.pkobp.pl/

Sponsor Złoty: Circle K

Sponsor Srebrny: Evojam

❎ WSPÓŁPRACA ❎

Kontakt: wspolpraca@javacon.pl

Chcesz dodać swoje wydarzenie? Przejdź tutaj.

Oferty pracyWarszawa

Już niedługo pojawią się tutaj oferty pracy

Wydarzenia IT OnLine

Rynek IT zmienia się błyskawicznie, a my wraz z nim. Znajdź najisotniejsze dla Ciebie wydarzenia IT online. Dołącz do ponad 30 już aktywnych społeczności i rozwijaj się wraz z nimi.

top